Nootbaar, Winn удари 2-run homers, Cardinals свалиха Red Sox под .500 с 10-6 победа
AP News | 2024-05-18 | 05:32:34

ST. ЛУИС (АП) — Ларс Нутбаар и Масин Уин постигнаха двама хоумъри, а Сейнт Луис Кардиналс победиха Бостън с 10-6 в петък вечер, за да свалят Ред Сокс под .500 за първи път от първата седмица на сезона.

Нолан Аренадо имаше три хита, включително сингъл на RBI в осмия, след като влезе в 3-за-27 слайд.

Нолън Горман и Алек Бърлесън също стигнаха дълбоко за Кардиналс, които съвпаднаха с рекорди за сезона за рънове, попадения (14) и хоумъри.

Двуръновият хоумър на Уин от Кам Бузър беше първи хоумрън в кариерата на Winn във голямата лига.

Бостън загуби три поредни и 10 от 14, падайки до 22-23. Ред Сокс не са били под .500 от началото с 1-2.

Кайл Гибсън (3-2) допусна пет ръна, осем попадения и три ходения в шест плюс ининга, докато Кардиналите спечелиха за четвърти път в пет мача.

Браян Бело (4-2) се отказа от най-добрите за сезона пет ръна в най-ниските за сезона 4 2/3 ининга. На 25-ия си рожден ден той записа най-лошото в кариерата си, като допусна три хоумъра.

Нутбаар изведе Кардиналите напред, когато направи промяна на 430 фута над стената на централното поле за третия си хоумрън за 10 дни.

Тройният удар на Дейвид Хамилтън от два ръна изравни резултата във втория. Тайлър О’Нийл вкара при попадението и получи овации при завръщането си в Сейнт Луис, неговия отбор от 2018-23.

Горман отбеляза у дома във втория, а Рафаел Девърс изравни резултата 3-3 с удар от 443 фута в третия — той е 9 за 20 срещу Гибсън с три попадения в допълнителна база.

Burleson homered поведе от четвъртия, а Paul Goldschmidt записа RBI сингъл за преднина от 5-3 в петия.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Red Sox: RHP Garrett Whitlock (вляво). наклонено напрежение) изпита болка в десния си лакът след началото на рехабилитация и беше спрян. Уитлок, който хвърли 4 2/3 нулеви ининга в Triple-A Worcester в сряда, се завърна в Бостън и ще бъде подложен на образни тестове през уикенда.

Cardinals: C Willson Contreras (фрактура на лявата предмишница) беше гипсиран отстранен и все още се надява да се върне около почивката на All-Star. … RHP Giovanny Gallegos (удар в дясното рамо) проведе сесия на бик.

Кардиналите ще започнат RHP Miles Mikolas (3-5, 6.19 ERA) срещу RHP Kutter Crawford (2-2, 2.24 ERA) и Red Sox в събота вечер. Миколас допусна само един рън за шест ининга в единствения си старт в кариерата миналата година срещу Бостън. Крауфорд се отказа от четири ръна за четири ининга в единствения си старт в кариерата срещу Сейнт Луис през 2022 г.